Za co Polacy pokochali styl skandynawski we wnętrzach?

Nieco surowy, jednak jednocześnie przytulny, wyróżniający się prostotą, jednak z pewnością nie nudą czy przesadną prostotą – styl skandynawski Polacy pokochali od pierwszego wejrzenia. Bardzo chętnie właśnie tak urządzają swoje przestrzenie. Mowa zarówno o dużych pokojach dziennych, jak i niewielkich sypialniach, przeznaczonych do pracy gabinetach czy też przedpokojach. Jak sprawić, by za nieduże pieniądze urządzić swoje wnętrza na skandynawską modłę?

Opracuj plan działania!

Zastanów się, które z mebli posiadanych przez Ciebie wpisują się w klimaty skandynawskie, a które niekoniecznie. Być może wystarczy im zrobić niewielki lifting, by nie trzeba było wcale się ich pozbywać. Jak najbardziej dobrym rozwiązaniem okazuje się także zrobienie bądź kupienie mebli z palet, w ten sposób bowiem niewielkim kosztem można się cieszyć nowoczesnością w swoich czterech ścianach.

Bardzo ważną kwestią są także dodatki i bibeloty, bez nich bowiem wnętrze wydawać by się mogło nazbyt surowe i zbyt proste. Jeśli chodzi o typowo skandynawskie motywy, bardzo dobrze sprawdzają się te związane ze zwierzętami: sowy, jelenie czy tego typu stworzenia idealnie będą komponowały się zarówno w rodzinnym salonie, jak i sypialni.

Nie możemy rzecz jasna pominąć także milczeniem kwestii ozdób naściennych, one bowiem nierzadko decydują o charakterze wnętrza. Na szczęście dziś jednak mamy bardzo wiele możliwości, by stworzyć pomieszczenie udekorowane naprawdę ciekawie i stylowo. Klimaty skandynawskie to bowiem zarówno gustowne fototapety z intrygującymi printami, jak i stylowe obrazy, które będą ozdobą wnętrza. Nie możemy zapominać także o dziełach stworzonych na korku lub szkle akrylowym, one bowiem także bardzo ciekawie prezentowały się będą w pomieszczeniu, któremu pragniemy nadać stylistykę skandynawską.

Co z kolorystyką?

Gdy w grę wchodzi styl skandynawski, zdecydowanie trzeba poruszać się w kolorystyce spokojnej i stonowanej. Mamy tu na myśli barwy taki, jak: czekoladowa, kremowa, brązowa, zielona, biała. Jak ognia unikamy natomiast tych kolorów, które z naturą niewiele mają wspólnej (przykładem może być tu chociażby fiolet, róż czy też pomarańcz).

Warto brać tu pod uwagę sugestie ekspertów z branży aranżacji wnętrz. Gdzie ich szukać? https://www.fototap.pl/ – oto miejsce w sieci, które po prostu trzeba znać!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.